Przemyśl to – styczniki przemysłowe

Producenci elektryki, elektroniki i elektrotechniki coraz chętniej wprowadzają nowe produkty do gałęzi aparatury elektrycznej w szczególności, jeśli chodzi o rozwój budownictwa przemysłowego.

Biorąc pod lupę styczniki przemysłowe rzuca się w oczy nowy produkt prosto z produkcji Legrand, a mianowicie styczniki przemysłowe CTX3. Można wyróżnić trzy nowe rodzaje styczników. Po pierwsze miniaturowe, po drugie trójbiegunowe, po trzecie czterobiegunowe.

Zadaniem wszystkich powyższych nowych styczników jest łączenie się 3fazowych obwodów prądu elektrycznego przemiennego, ale nie w zwykłych warunkach tylko zwanych AC-1 oraz AC-3. Tajemnicze AC-1 dotyczy łączenia urządzeń grzejnych, natomiast AC-3 dotyczy łączenia silników klatkowych.

Całość CTX3 to blisko 10 grup – wszystkie urządzenia zostały podzielone ze względu na natężenie prądu od 6A do 800A.

Co określa styczniki? Czym się charakteryzują? Otóż jednym z głównych parametrów  określających styczniki przemysłowe jest wytrzymałość, czyli inaczej odporność na wszelkie czynniki zewnętrzne, w tym uszkodzenia mechaniczne. Drugim ważnym parametrem jest częstość załączania, czyli ile maksymalnie cykli może dany stycznik pracować na godzinę.

Co wyróżnia dodatkowo te grupę styczników to specjalne cewki, które są przystosowane do pracy przy napięciu stałym lub przemiennym.

Komentowanie niemożliwe.

Najnowsze wpisy
Archiwa